عقد قرارداد حمل برونشهری کالاهای تجاری

09121502927یوسف مرادی

09121372458حمید فراهانی

شروع یک همکاری

شماره تماس           55224022              55201201                     55233970
تلگرام09101502927                                    Rahpak-iranاینستاگرام

عمده بار (دربستی)

همه ما با اصطلاحی به اسم بار اشنایی کامل داریم. یعنی کلمه اشنای بار به گوشمان میرسد نا خوداگاه تصاویری از کارتن کیسه بسته بندی اقلام تریلر خاور کلا وسیله نقلیه جهت ارسال ان در ذهن خود متصور میشیم.

در این زمان نیاز یک شرکت حمل ونقلی احساس میشود. شرکت های حمل نقلی مسئولیت حمل کالاهای تجاری اشخاص حقیقی وحقوقی را برعهده میگیرندشرکت های حمل ونقلی یا به زبان عامه مردم بازار کسبه همان باربری نامیده میشود.

باربری ها یه شرکت های حمل نقلی به چهار دسته تقسیم میشوند.

1-حمل نقل جاده ایی

2-حمل ونقل ریلی

3-حمل ونقل دریایی

4-حمل ونقل هوایی و…

آنچه در این مطلب حائز اهمیت برای ما میباشد حمل ونقل جاده ایی است.

همانطور که در مطالب قبلی گفته شده است حمل کالاهای تجاری در حمل ونقل جاده ایی به صورت که عمدتا با نام خرده بار یا عمده بار(دربستی) شناخته شده است.

حال تعریفی که از خرده بارداریم میتوان بصورت کوتاه به ان اشاره کرد.

 

فروشندگان باید محموله و کالای مشتریان خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنند. اگر حجم و تعداد کالاها که مشتری خریداری کرده است به‌اندازه‌ای نباشد که برای آن‌یک ماشین دربست را کرایه کرد آن را به باربری‌ها می‌سپاریم.

در باربری های دربستی کار معمولا باربری تعدادی متصدی که تجارب بالا در این زمینه دارند رو بصورت پیمانی قرارداد بسته وانها با قوانین داخلی و عرفی همه باربری ها در انجا شاغل میباشند.

شروع یک بار دربستی از انجایی اغاز میشود که فرستنندگان کالا نیاز مند یک وسیله جهت ارسال باشند.
گاها این نیاز صرفا جهت ارسال بار درونشهری یا جابه جایی از این انبار به انبار دیگر باشده یا میتوان حمل کالا به برونشهری و برون استانی باشد.

اصطلاحاتی که در کار دربستی (عمده بار) بکار میرود معمولا پیش کرایه و یا پس از رسید(پس از رسید به معنی ارسال بار از مبدا به مقصد سپس پرداخت کرایه توسط متصدی به راننده ان هم به ان دلیل که متصدی قبلا همه هزینه ای حمل ور براورد نموده واز مشتری دریافت نموده است.) کرایه حمل میباشد که بستگی به قرار داد کاری بین متصدی با مشتری باشد.