20 درصد راه‌های کشور نیازمند بهسازی است

بیمه رانندگان خودروهای باری مطالبه جدی شهرداری از دولت
15/04/2019
طرح توزیع سیستمی لاستیک در سرار کشور
15/04/2019
نمایش همه

20 درصد راه‌های کشور نیازمند بهسازی است

از 214 هزار کیلومتر راهی که در این کشور وجود دارد 20 درصد آن نیازمند بهسازی و روکش آسفالت است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از مرز دوغارون تایباد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سالانه سه هزار میلیارد تومان اعتبار جهت نگهداری این میزان راه اختصاص می‌یابد و این در صورتی است که برای نگهداری همین مقدار راه در کشور در سال بین هشت الی 12 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: روزانه حدود هشت میلیون خودرو در جاده‌های کشور تردد می‌کنند همچنین هر روز 100 هزار دستگاه انواع وسیله نقلیه و حدود 250 هزار کامیون از طریق حمل و نقل جاده‌ای بار جابجا می‌کنند. وی با توجه به بازدید از مرز دوغارون بیان کرد: این مرز رسمی زمینی دارای ظرفیت و پتانسیل‌های بسیار خوبی است که نیاز به توسعه و بهسازی دارد و این معبر رسمی به دلیل همجواری با کشور افغانستان می‌تواند به عنوان کلید توسعه روابط اقتصادی این دو کشور محسوب شود.

 محمد اسلامی به همراه معاون و مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ظهر امروز به مرز دوغارون تایباد سفر کردند و در این سفر چند ساعته از مجموعه گمرک، بازارچه مرزی، ایکس ری، منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، شرکت پایبار، گذرنامه مرزی و پاسگاه‌های مستقر در مرز دوغارون بازدید کرد .

 در ادامه این بازدید عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی دیداری صمیمی با رانندگان حوزه حمل و نقل بین المللی داشت که در این دیدار ضمن شنیدن صحبت های انان از زحمات مجدانه و خالصانه رانندگان ترانزیت تقدیر نمود .

 این گزارش حاکی است پس از این دیدار بازدیدی از راه های منتهی به مرز انجام داده و از نزدیک موقعیت استراتژیک مرز را مورد ارزیابی قرار داد وی سپس تایباد را به مقصد شهرستان خواف ترک نمود.

 27 پایانه مرزی در کشور فعالیت دارند

 معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: اکنون 27 پایانه مرزی برای تسهیل رفت و آمد و تردد راحت در کشور فعالیت دارند که علاوه بر این زمینه اشتغال را فراهم کرده است.

 عبدالهاشم حسن‌نیا در سفر به مرز دوغارون تایباد طی گفت‌وگویی با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های پایانه‌های مرزی و رانندگان ترانزیت افزایش نرخ سوخت به ویژه در پایانه‌های بزرگ بوده که نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه‌های دولتی از حوزه حمل و نقل و ترانزیت کشور است.

 وی با اشاره به اهمیت پایانه‌های مرزی افزود: مبادلات تجاری مرزی اعم از ورود و خروج مسافر، ترانزیت انواع کالا یکی از شاخص های اصلی در برقراری ارتباط بین کشورهای همسایه و نیز امرار معاش مرزنشینان است.وی این مهم را یکی از شاخص های امنیت مرز نامید و بر تداوم آن تاکید نمود حسن‌نیا تصریح کرد: پایانه مرزی بازرگان یکی از معبرهای اصلی کشور در استان آذربایجان غربی قرار دارد و با توجه به موقعیتی که دارد بعنوان دروازه‌ای به اروپا از طریق ترکیه محسوب می‌شود و رتبه نخست واردات در کشور را از آن خود کرده است.

 رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مطرح کرد: استان آذربایجان از لحاظ اینکه با سه کشور دیگر هم مرز است، می‌تواند در بحث مبادلات تجاری بسیار تاثیرگذار باشد و از این حیث در بین سایر پایانه‌های مرزی کشور حائز اهمیت است. وی در ادامه افزود: امروزه تبادلات کالا و مسافر سبب توسعه اقتصاد دو طرفه در مرزها شده از این رو باید تمام تلاش خود را در استفاده بهینه از پایانه‌های مرزی انجام داد.

 حسن‌نیا از راه‌اندازی مرز جدید رازی خبر داد و گفت: توسعه و ساماندهی پایانه مرزی رازی خوی بعنوان یکی از مبادی ورود و خروج به کشور دوست و همسایه ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نقش بسزایی در توسعه و مبادلات اقتصادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *